IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA

Co to jest implant?

Implant stomatologiczny - to wykonana z tytanu śruba pełniąca funkcję korzenia brakującego zęba. Tytan nie wyzwala w organizmie żadnych odczynów alergicznych, gdyż organizm akceptuje go jako tkankę własną. Implant po umieszczeniu w kości staje się ”naturalnym” korzeniem zęba, zapewniając stabilną podstawę dla pojedynczych koron zębowych, mostów jak i protez.


 

IMPLANTOLOGIA W DENTA-MED

 

W naszej klinice wykonujemy implanty niemieckiej firmy XIVE. Wybraliśmy ten produkt w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo. XIVE jest uznaną i sprawdzoną firmą, funkcjonującą na rynku już od dekady. Gwarantuje najwyższe standardy z zakresu implantologii, stale unowocześniając swoje produkty. Ponadto, rozwiązania chirurgiczne i protetyczne XIVE są bardzo uniwersalne i precyzyjne. Innowacyjna konstrukcja gwintu oraz technika preparacji łoża gwarantują doskonałą pierwotną stabilizację we wszystkich rodzajach kości. Wszechstronny zakres elementów protetycznych zapewnia wysoce praktyczne i sprawdzone rozwiązania, na których można polegać nawet w najbardziej złożonych przypadkach.

 

Przebieg leczenia implantologicznego:

 

 1. Konsultacja z lekarzem, mająca na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego oczekiwań względem leczenia.
 2. Zabieg wszczepienia implantu:
  • wykonany w znieczuleniu miejscowym
  • trwa ok. 30-40 min
  • zwykle na jednej wizycie można założyć kilka implantów (wtedy czas zabiegu jest dostosowany do potrzeb Pacjenta)
  • wprowadzony implant jest całkowicie schowany pod dziąsłem, a miejsce wszczepu jest zaszyte
 3. W okresie 1 tygodnia po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe oraz nieznaczny obrzęk.
 4. Okres integracji implantu z kością trwa zazwyczaj od 3 do 6-ciu miesięcy (w przypadku braku integracji możliwe jest ponowne wszczepienie implantu).
 5. Jeżeli Pacjent ma wprowadzany implant razem z odbudową kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej, to czas integracji implantu z kością trwa do 9 miesięcy.
 6. Osadzenie uzupełnienia protetycznego na implancie (korona, most).

 

W niektórych przypadkach po usunięciu zęba można zastosować natychmiastową implantację. Jest ona możliwa wówczas, gdy otwór po usuniętym zębie jest mniejszy niż średnica zaplanowanego implantu.

 

Zalety implantów:


 

Wskazania do stosowania implantów:

 

Przeciwwskazania do stosowania implantów: