Przed i po wybielaniu zębów

Wybielanie zębów – co powinniśmy wiedzieć przed i po zabiegu

Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów zdrowych, wolnych od kamienia czy osadu. Zatem wszelkie ubytki próchnicowe czy nieszczelne wypełnienia należy najpierw zabezpieczyć (np.materiałem typu Glass – ionomer), a następnie po uzyskaniu zadowalającego nas odcienia zębów wymienić je na nowe, ponieważ żadne z dostępnych na rynku materiałów do wypełnień czy produkcji koron nie poddaje się wybieleniu.

Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych odczuć, w tym okresie polecamy stosowanie preparatów na bazie płynnego szkliwa (np. Tooth Mousse, Mi Paste) lub fluoru (Fluormex, Elmex żel). Dla pewności polecamy używać przez tydzień przed i po zabiegu pasty typu SENSODYNE czy COLGATE SENSITIVE oraz preparaty fluorkowe, które obniżają nadwrażliwość zębów.

Bardzo ważne jest także zastosowanie tzw. „białej diety” przez okres 48-72h po wybielaniu. Unikajmy zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających (Beyond Pearl White, Blanx, Bianco).

Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią, oraz wiek poniżej 18 roku życia. Zapraszamy Państwa na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.