Stomatologia
dziecięca

Najmłodsi

Jako rodzice powinniśmy dbać o nasze Pociechy od samego początku. Tyczy się to również troski o zęby naszych Dzieci. W Denta-Med wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć! Dlatego też, od początku troszczymy się o zęby naszych najmłodszych Pacjentów.

Bardzo ważne jest, aby nasze Pociechy znalazły się pod właściwą opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Pozwoli to uniknąć skomplikowanego i nieraz kosztownego leczenia w dorosłym życiu.

Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, które pozwolą na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzane są one w formie zabawy połączonej z przeglądeminstruktażem higieny jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia. Dzięki takiej wizycie Dziecko z chęcią weźmie udział w następnej, nie obawiając się jednocześnie przeprowadzanych zabiegów.

 

Oferujemy zarówno zabiegi profilaktyczne (lakierowanie zębów preparatami na bazie fluoru, lakowanie bruzd i szczelin) jak również leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałychPoza wypełnieniami w tradycyjnych odcieniach posiadamy również wypełnienia kolorowe stosowane w zębach mlecznych.

Nasz gabinet pozostaje we współpracy z lekarzem ortodontą, co pozwala na profilaktykę i leczenie wad zgryzu.

SEDACJA WZIEWNA (gaz rozweselający) w Denta-Med

Jak wygląda zabieg z gazem rozweselającym?

Zabieg z użyciem gazu rozweselającego można z powodzeniem stosować u Pacjentów powyżej 3 roku życia. Gaz rozweselający podawany jest za pomocą specjalnej maski nosowej. Dlatego tak ważne jest, aby Pacjent potrafił nawiązać kontakt i utrzymywał współpracę z lekarzem. Zabieg nie może być wykonywany wbrew woli dziecka, ponieważ zmniejsza to skuteczność znieczulenia i może być przyczyną głębszego urazu psychicznego do dentystów. Podczas zabiegu Pacjenci mogą odczuwać mrowienie w dłoniach, stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, ale także stan lekkości, bądź ciężkości. Zaledwie po 10 – 15 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu ustaje całkowicie.

Maseczki zabiegowe – Jak używać? Kiedy kupić?

W naszym gabinecie dostępne są maseczki nosowe o różnych ciekawych zapachach (takich jak wanilia, czy guma balonowa) oraz w trzech różnych rozmiarach (S, M, L). Można je zakupić bezpośrednio przed wizytą u dentysty i używać przy każdym kolejnym zabiegu (są wielokrotnego użytku). W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów zalecamy zakup maseczki na kilka dni przed wizytą u stomatologa i wypróbowanie jej z dzieckiem razem w domu. Założenie maseczki na nos malucha i wspólne ćwiczenia połączone z prostą czynnością oddychania przez nos sprawiają, że nasz mały Pacjent przyzwyczaja się do maseczki, nie boi się, gdy dentysta zakłada mu ją na nos ponownie podczas zabiegu, a także podświadomie przygotowuje się do wizyty. Takie proste ćwiczenia domowe można połączyć z rozmowami z naszym maluchem o spotkaniu z dentystą. Dzięki ćwiczeniom wykonanym w domu, nasz mały Pacjent będzie doskonale przygotowany do wizyty u stomatologa. A uczucie strachu zastąpi ciekawość i chęć współpracy z dentystą.

Koszt maseczki nosowej: 35 zł 

Koszt zabiegu w sedacji wziewnej (z gazem rozweselającym): 190 zł + opłata za wykonany zabieg stomatologiczny

Przeciwwskazania (zarówno dla małych, jak i dorosłych Pacjentów):

  • katar
  • powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych)
  • ciężkie choroby płuc (rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc)
  • choroby psychiczne
  • stwardnienie rozsiane
  • porfiria
  • myasthenia gravis
  • I trymestr ciąży

Serdecznie zapraszamy naszych Najmłodszych Pacjentów do zgłębienia tajemnic kliniki Denta – Med i poznania przyjaznych Dzieciom specjalistów.