Odpowiednio dobrana szminka = bielszy uśmiech

Idealnie białe zęby to przede wszystkim kwestia codziennej higieny, regularnych wizyt u stomatologa i odpowiednich zabiegów takich jak scaling, piaskowanie, czy wybielanie. Jest jednak pewien trik, dzięki któremu kobiety mogą uzyskać efekt bielszych i bardziej lśniących zębów. Wystarczy, że użyją odpowiedniej SZMINKI.

Zasad doboru odpowiedniej szminki do koloru uzębienia jest kilka.

1. Jeśli Twoje zęby dalekie są od przysłowiowego ideału, unikaj kolorów: pomarańczowego, pomidorowego, brzoskwiniowego, koralowego i fioletowego. Ciepłe odcienie podkreślają żółć.

2. Jeśli masz żółtawy odcień zębów odważ się na mocne, zimne kolory, np. fuksja, która wpada lekko w odcień niebieskiego. Chłodniejsze kolory wizualnie wybielają zęby.

3. Na wieczorowe wyjścia najlepiej wybierz odcienie ciepłej czerwieni i wiśni – te kolory mogą optycznie rozjaśnić zęby nawet o 2 tony!

4. Pamiętaj, bardzo dobry efekt uzyskasz, jeśli kontrast między kolorem szminki a kolorem dziąseł będzie jak najmniejszy.

5. Jeśli masz żółty odcień zębów, nie tylko szminka pomoże Ci optycznie je wybielić. Również pomocne będą inne kosmetyki, takie jak pudry i bronzery możliwie jak najbardziej naturalne (maksymalnie o jeden ton ciemniejsze od koloru skóry) i róż do policzków (różowy, nie brzoskwiniowy!).

Kilka prostych trików, a efekt może być naprawdę rewelacyjny!