GAZ ROZWESELAJĄCY

Gaz rozweselający – prawdziwy przełom w walce ze strachem i stresem!

Bezpiecznie

Bezboleśnie

 Bezstresowo

 

Gaz rozweselający (Sedacja wziewna) w Całodobowym Centrum Stomatologicznym Denta – Med!

 

Często zdarza się, że Pacjent odczuwa strach przed wizytą u dentysty. W trosce o nich proponujemy znieczulenie gazem rozweselającym. Zabieg sedacji możliwy jest dzięki urządzeniu, które wydziela tlen i podtlenek azotu. Ta mieszanka gazów jest całkowicie bezpieczna dla każdego. W efekcie, nasz Pacjent zachowuje same pozytywne wspomnienia z wizyty u dentysty. Podanie podtlenku azotu wprowadza w stan rozluźnienia i niweczy uczucie bólu. Podtlenek azotu to gaz, który nie uczula, nie podrażnia śluzówek, a także nie ma wpływu na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, Pacjent, który znajduje się pod wpływem działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

 

Jak wygląda zabieg z gazem rozweselającym?

 

Zabieg z użyciem gazu rozweselającego można z powodzeniem stosować u Pacjentów powyżej 3 roku życia. Gaz rozweselający podawany jest za pomocą specjalnej maski nosowej. Dlatego tak ważne jest, aby Pacjent potrafił nawiązać kontakt i utrzymywał współpracę z lekarzem. Zaledwie po 10 – 15 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu ustaje całkowicie.

 

Maseczki zabiegowe – jak używać? Kiedy kupić? Ilość potrzebna Pacjentowi?

 

W naszym gabinecie dostępne są maseczki nosowe o różnych ciekawych zapachach (takich jak wanilia, czy guma balonowa) oraz w trzech różnych rozmiarach (S, M, L). Można je zakupić bezpośrednio przed wizytą u dentysty i używać przy każdym kolejnym zabiegu (są wielokrotnego użytku). W trosce o naszych najmłodszych Pacjentów, zalecamy zakup maseczki na kilka dni przed wizytą u stomatologa i wypróbowanie jej z dzieckiem razem w domu. Założenie maseczki na noc malucha i wspólne ćwiczenia połączone z prostą czynnością oddychania przez nos sprawiają, że nasz mały Pacjent przyzwyczaja się do maseczki, nie boi się, gdy dentysta zakłada mu ją na nos podczas zabiegu, a także podświadomie przygotowuje się do wizyty. Takie ćwiczenia domowe można połączyć z rozmowami z naszym maluchem o wizycie u dentysty. Celem wykonywanych ćwiczeń oraz rozmów z dzieckiem jest ułatwienie spotkania ze stomatologiem oraz wykonanie zabiegu podczas wizyty.

 

 

Przeciwwskazania:

 

Koszt zabiegu z gazem rozweselającym: 190 zł + opłata za wykonany zabieg stomatologiczny.

Ważne: niezależnie od czasu użycia, cena za gaz rozweselający pozostaje niezmienna!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń 12 259 80 00