PROTETYKA

Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony). Dzięki takim zabiegom poprawiamy estetykę oraz funkcję żucia, dbając przede wszystkim o komfort życia naszego Pacjenta.


 

Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe). Istnieje także możliwość połączenia ze sobą dwóch, omawianych  powyżej rodzajów protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).


 

Jakość naszych usług i uśmiech na Państwa twarzach jest dla nas priorytetem, dlatego też polecamy Państwu naszego Dyrektora do Spraw Medycznych, Doktora RAFAŁA SZLOSKA, znakomitego protetyka i specjalistę chirurgii stomatologicznej. Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku.


 

Protetyka - dentysta w Krakowie

Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów. Szczególnie polecamy uzupełnienia stałe na TYTANIE oraz KORONY CYRKONOWE. Są to uzupełnienia całkowicie biozgodne, niealergizujące i pozwalające na pełną diagnostykę organizmu (brak przeciwwskazań do wykonania REZONANSU MAGNETYCZNEGO).


 

Licówki porcelanowe - pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).


 

Korony porcelanowe - jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku, konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.


 

Proponujemy całą gamę koron porcelanowych:

 

Mosty porcelanowe - Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki Pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień, jak przy koronach porcelanowych.


 

Protezy szkieletowe - Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej Pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na odpowiednie utrzymanie jej na zębach i dobry efekt estetyczny.


 

Proteza szkieletowa na zasuwach - jest to połączenie uzupełnienia stałego (korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywana jest wtedy, gdy nie możliwe jest stałe uzupełnienie, a Pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.


 

Protezy akrylowe - wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ - Nasze gabinety są do Twojej dyspozycji

AUGUSTIAŃSKA 13

7 dni w tygodniu

8:00 - 21:00

(12) 430-60-76

(12) 292-33-00

504 454 020

augustianska@denta-med.com.pl

mapa

jakdojade.pl

NA ZJEŹDZIE 13

7 dni w tygodniu

CAŁODOBOWO

(12) 259-80-00

502 598 000

recepcja@denta-med.com.pl

mapa

jakdojade.pl

ŚW. GERTRUDY 4

7 dni w tygodniu

8:00 - 21:00

(12) 422-22-21

508 951 821

recepcjagertrudy@denta-med.com.pl

mapa

jakdojade.pl